Slyším psí pláč ze Slovenska

2008   2009  2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021   2022   2023

Je tu štědrý den a brzy i konec roku, proto bych vám chtěla tímto způsobem popřát krásné prožití svátků vánoční a vše nejlepší do nového roku nejen Vám, ale i vašim čtyřnohým miláčkům.Přidány nové informace o přištím vrhu v naší chovatelské stanici. Více zde.Náš malý chlapeček roste jako z vody a my jsme na něho moc pyšní. Je to naše vánoční zlatíčko :o)

    

Koncem roku si naše zlatíčka užívají dosytosti sněhu, kterého je letos požehnaně. Začátkem prosince jsme se také účastnili vánoční procházky spojenou s netradičním cvičením, kterou pořádal Výcvik retrieverů. Setkali jsme se tam všichni v hojném počtu a s našimi kamarády jsme si tento den moc užili :o)Nové zprávičky i fotečky nám přišli od majitelů Calisty a Akima. Je vidět, že se oba mají naprosto skvěle. Moc děkujeme za péči a lásku, která se jim dostává v jejich rodině a už se těšíme na brzké setkání.První víkend v prosinci jsme se společně s přáteli zúčastnili výstavy Duo CACIB Wels v nedalekém Rakousku. V sobotu získala naše Mia v mezitřídě známku Velmi dobrá od švýcarské rozhodčí B. Müller. V neděli se jsme nastoupily opět do mezitřídy a získaly od anglického rozhodčího F. Kana ocenění Výborná. Výlet v Rakousku jsme si užily a gratulujeme i našim přátelům k jejich výsledkům na výstavě.Z našeho malého Elliotka se pomalu stává vášnivý aportér jako jeho maminka... je to naše šikulka :o)

    

A je to tady: poslední dny měsíce listopadu jsou ve znamení sněžení a naše zlatíčka jsou z toho víc než nadšení... hlavně náš malý Elliotek :o) Má za sebou první procházku ve sněhu. Při té příležitosti jsme všem nafotili zajímavé zimní fotečky. Všechny si můžete prohlédnout v jednotlivých sekcích zde.Další fotečky nám přišli od majitelů malého Amiga a také od rodiny sladkého Tobyho. Z obou klučíků jsou krásní mladíci a my už se těšíme na další zprávičky o tom, jak "naše" zlatíčka rostou.

    

V sobotu 13.11.2010 bylo tak krásné, skoro letní počasí, že jsme vyrazili i s našimi zlatíčky na procházku a při té příležitosti, jsme si i trošičku pocvičili. Tentokrát byl s námi i náš malý Elliotek. Náš malý chlapeček se opravdu moc snažil, krásně poslouchal a ukázal nám, že i on bude vášnivý aportér, jako jeho rodiče :o)I rodině malého Benyho. "Náš" malý chlapeček opravdu roste do krásy a my moc děkujeme jeho rodině za péči a lásku, kterou mu každý den dávají. Už se moc těšíme, až malého Beníka uvidíme.Dostali jsme nádherné fotečky od nové rodiny naší kouzelné princezny Angel. A musíme uznat, že dělá čest svému jménu... je to opravdu malý, sladký andílek. Děkujeme za krásné fotečky a posíláme mnoho pozdravů do Zlína. A těšíme se na další zprávičky, tak i na fotečky, jak malá princeznička roste.

    

U našich přátel v chovatelské stanici Ligoretto čekají na své nové páníčky štěňátka Bearded collie.
K dispozici ještě jedna modrá fenečka a tři hnědí kluci. Odběr možný ihned. Jedná se o velice perspektivní jedince. Pokud byste měli zájem právě o toto úžasné plemeno, neváhejte a kontaktujte chovatele.Z Tobyho roste nádherný klučík. I jeho rodině děkujeme za fotečky a zprávičky.Vypadá to, že i malý Monty roste jako z vody a má se nádherně. Děkujeme jeho nové rodině za fotečky.Dnes nám přišli zprávičky i fotečky malého Sidíka. I on se má evidentně krásně v novém domově a my posíláme jeho nové rodině naše velké díky. A těšíme na nové info o "našem" zlatém chlapečkovi :o)I malý Elliotek se má k světu a tak jsem spolu s druhou paničkou Lenčou pořídily pár foteček našeho malého lumpíka, který v ničem nezapře svou drahou maminku :o) Ale nakonec se nám focení zadařilo :o)

   

Poslední slunečnou říjnovou sobotu jsme strávili procházkou s kamarády po okolí Horních Počernic.
Až na malé "technické problémy" s milovaným autem jsme si tento náš malý výlet užili :o)Přišli nám nové zprávičky od malého Benyho. Moc děkujeme za nové info o "našem" malém chlapečkovi.Zúčastnili jsme se 28.10. s oběma našimi zlatíčky odpoledního výcvikového "svátečního" cvičení na WT, které organizoval Výcvik retrieverů. Byla to pro nás cenná zkušenost a moc jsme si to užili :o)

    

Nové informace nám přišli od sourozenců Calisty a Akima. Oba dva se mají krásně a dělají své rodině jen radost. A podle slov jejich paničky, bedlivě hlídají zásoby dřeva na zimu :o) Už se těšíme na další fotečky.Tentokrát jsme dostali zprávy od majitelů Tobyho. I "náš" zlatý chlapeček se má nádherně a roste z něho nádherný zástupce svého plemene. Moc děkuje jeho nové rodině za péči, která se mu dostává.Náš malý Elliot roste jako z vody a už je to "velký" pán. U paničky Lenky se má jako v bavlnce :o)

    

Naše štěňátka opustila rodné hnízdo a tak nastal čas se opět intenzivněji věnovat našim slečnám. V neděli 17.10.2010 jsme si udělali s přáteli "menší" výcvikové odpoledne v nedalekých Klecanech. Pocvičili jsme jak aporty s dummy, tak i se zvěří. Všichni přítomní retrieveři cvičili naprosto ukázkově, takže jsme na ně byli právěm hrdí. Nejlepší tečnou na konec byla naše Mia, která si "našla" jedinou louži v okolí a udělali si bahení lázeň. Byl na ní úžasný pohled :o) I tak doufáme, že si toto malé cvičeníčko co nejdříve zopakujeme.

    

16. 10. 2010 nám odjeli do nových domovů poslední dvě štěňátka. Zatímco náš malý čertík "Elliot" Always Be My Love Touch of Heaven, kterého máme ve spolumajitelství, odcestoval nedaleko nás, tak naše malá princezna "Angel" Always Be My Angel Touch of Heaven odjela až do dalekého Zlína. Jako všem, tak i těmto dvoum přejeme i s jejich maminkou Sami jen to nej do jejich nového života.Máme tu další zprávičky, tentokrát z nového domova Charlieho. "Našemu" malému chlapečkovi evidentně nic nechybí a my věříme, že bude mít ten nej psí život, jaký si určitě zaslouží :o) Děkujeme !Přišli nám fotečky a zprávy od majitelů Calisty a Akima. Obě dvě naše zlatíčka si uživají lásky jejich nové, velké rodiny. I jim děkujeme za lásku a péči, kterou "našim" štěňátkům dávají. Děkujeme !I malý Amigo si rychle zvykl a s jeho starším labradořím kamarádem řádí v novém domově. Děkujeme!V sobotu 9.10.10 pokračoval odjezd našich štěňátek do nových domovů. Hned ráno odjel fialový klučík - Always Be My Passion Touch of Heaven "Amigo". V závěsu za ním odjeli do společného domova hned dvě naše zlatíčka, a to červená slečna - Always Be My Star Touch of Heaven "Calista" a béžový chlapeček - Always Be Mine Touch of Heaven "Akim". Večer nám ještě odjede hnědý nezbeda - Always Be My Side Touch of Heaven "Side". I jim přejeme jen to nej do dalších let jejich života, šťastný psí život a hlavně hodné, milující pánečky. I oni zůstanou navždy členy naší velké golden rodiny.Dostali jsme první info od nové rodiny Benyho. Beník se rychle zabydlel a evidentně neměl moc problémů s aklimatizací. Ani neumíme vyjádřit radost a vděk za lásku, která se dostává "našemu" chlapečkovi.A je to tu! Den, který není pro nás moc šťasný, ale našim štěňátkům začíná jejich další životní etapa.
V pátek 8.10.2010 odjeli do svých nových domovů hned čtyři naše štěňátka. Jako první odjel až do jižních Čech oranžový chlapec - Always Be My Baby Touch of Heaven "Beník", hned za ním odjel stříbrný klučík - Always Be My Miracle Touch of Heaven "Toby". Do nedaléké Plzně odjel odpoledne zelený pejsek - Always Be My Heart Touch of Heaven "Charlie" a jako poslední nás v podvečer opustí modrý chlapeček - Always Be With You Touch of Heaven "Monty". Všem našim zlatým zbojníkům přejeme jen to nej do dalších let jejich života a hlavně milující pánečky. Vždy budou součástí naší rodiny.Dnes jsme nafotili všem štěňátkům jejich nové foto-portréty.Naše goldení rodina se rozroste o nový přírustek. Společně ve spolumajitelství s kamarádkou Lenčou Staňkovou zůstává doma světle modrý chlapeček - Always Be My Love Touch of Heaven "Elliot".Naše štěňátka se přehoupla přes 7 týden života a tak je čekalo čipování a očkování. Abychom nemuseli všechny naše štěnítka převážet na veterinární kliniku, zařídili jsme jim domácí audienci v podání skvělého MVDr. Romana Skaly. Mimo jiné jsme si od něj vysloužili pochvalu za zdravý, krásný a vyvážený vrh. Nejvíce se mu líbila barva našich opravdu "zlatých" štěňátek. Všechna naše zlatíčka byla statečná, vše zvládla naprosto nádherně a co nevidět čeká naše dětičky odchod do jejich nových, milujících domovů.Přidány nové informace k dalšímu vrhu v naší chovatelské stanici, který plánujeme na konec příštího roku. Pokud se chcete již teď dozvědět více, veškeré potřebné informace o vrhu  BAILAR  najdete zde.S velkou pomocí naší kamarádky Markéty z CHS Zlatý Tesák jsme dnes nafotili našim štěňátkům jejich první postoje. Vše šlo kupodivu nádherně a naši lumpíci se chovali jako budoucí showmani :o)Počasí nám moc nepřeje, místo skotačení venku jsou naše štěňátka uvnitř a hrají si pěkně v teple domova. Zítra se budou fotit postoje, tak snad vše vyjde podle plánu :o) Zatím se můžete podívat na nové fotky pořízené dnes. Štěňátka rostou jako z vody a brzy půjdou do svých nových domovů.Štěňátkům bude už brzy 6 týdnů, čeká je třetí odčervení a tak jsem zase nafotili pár nových foteček.

Po dlouhé výstavní pauze, kterou jsme vyplnili péčí o naše štěňátka, jsem já a Mia vyrazili i s kamarády na Klubovou výstavu RK CZ do Oslavan. Organizace výstavy mi nijak neočarovala, rozmístění tříd do kruhů nezvyklé, ale jinak jsme si tento krásný slunečný den užili :o) Naše zlatíčko se poprvé předvedlo
v silně obsazené mezitřídě a získala od paní rozhodčí P.Butterworth (chs Applebrook, UK) známku Výborná s krásným posudkem. Děkujeme všem kamarádům za krásně strávený sobotní den.Štěňátkům jsou dnes 4 týdny, mají se čile k světu a dnes je ještě čeká druhé odčervení. Už si spolu krásně hrají a vesele dovadějí. V porodní bedně je pěkně veselo. Nafotili jsme pro vás pár nových foteček.Je to skoro neuvěřitelné, ale štěňátka nám rostou doslova před očima. Začínají si mezi sebou hrát a jejich veselé skotačení je naprosto neuvěřitelné. Už baští kašičku z granulí a moc jim to chutná, ale mlíčko od maminky si stále dají s velkou chutí. Dnes jsme nafotili všem štěňátkům jejich nové foto-portréty.Štěňátka vstoupila do 3 týdne života a všechna už na nás otevřela očička. Nové fotečky najdete zde.Štěňátkům je 11 dnů a pomalu začínají otevírat očička. Jako první na svět pohlédl modrý chlapeček a nedlouho po něm zelený klučík. Ostaní je určitě budou následovat. Už se na to moc těšíme.Štěňátka oslavila krásný týden svého života. Tady se můžete podívat na první video, které jsme štěňátkům natočili a také jsme dnes opět nafotili pár nových foteček miminek.V sekci fotogalerie štěňátek jsem přidala první portréty našich štěňátek.Štěňátka nám rostu jako z vody, mají se čile k světu a pomalu, ale jistě se rýsují jejich povahy.Naše Sami porodila dne 16.8.2010 svoje první miminka a to 8 krásných chlapečků a 2 nádherné slečny. Pejsci i fenečka stále k dispozici. Více informací a foteček o vrhu ALWAYS BE naleznete v sekci štěňata.Je polovina sprna a tak jsem si po nějaké době opět udělali menší vycvikové odpoledne. Tentokrát cvičila pouze Mia a šlo jí to velmi dobře. Sice stále nezapře svůj velký španělský temperamnet a nezkrotné mládí, ale i tak dělá veliké pokroky a jsme na ní právěm velice hrdí a pyšní. Tentokrát jsme museli nechat naší Sami doma, jelikož každým dnem, ne-li hodinu očekáváme porod štěňátek, na které se už velice těšíme.

    

Malá vzpomínka na rok 2007: můj úžasný synoveček Lukášek, který v pouhým 6 letech dokázal zabojovat a spolu s Astrálkem vyhrál soutěž dítě a pes 2007 na Klubové výstavě v Hluboké nad Vltavou :o)Příprava na blížící se porod je u nás začátkem srpna v plném proudu a naše Sami už má pěkně kulaté bříško, více odpočívá, ale jinak je naše nastávající maminka v naprostém pořádku a už si zvyká na porodní bednu. Budeme průběžně informovat o všem novinkách, které se u nás během několika dní chystají :o)Máme velikánskou radost. To, v co jsme několik dní tajně doufali, se stalo realitou. Naše Sami bude mít štěňátka a podle ultrazvuku by se mohlo jednat dokonce o početnější vrh. Samozřejmě velké gratulace posíláme budoucímu tatínkovi Cavalierovi na Moravu. Pokud by jste chtěli štěňátko z naší chovatelské stanice, neváhejte a kontaktujte nás. Více informací o vrhu Always Be najdete zde.Ve dnech 19.-26.6. jsme se já a Mia účastnily výcvikového tábořa v Albeři. Byla to naše premiéra, ale vše vyšlo úplně maximálně jak jen mohlo a tak jsme si užívaly, jak to jen šlo. Našly jsme tam spoustu nových kamarádů a tábor jsme zakončily úspěšně složenými OVVR. Příští rok si určitě tento tábor nenecháme ujít a přijedeme snad už v plné sestavě :o) Velké díky posíláme Evě Píchové za úžasné vedení výcviku.V polovině června nastala pro naší Sami optimální doba na krytí a tak jsme se okamžitě bez váhání
vydali na Moravu za ženichem do chovatelské stanice CHS Astral Sky & Goldy Forever. Snad tomu chtěl sám osud, že jsme na poslední chvíli změnili krycího psa pro naší dámu. Je jím neméně krásný
a velmi nadějný mladý pes "Cava" Cavalier de Wind Goldy Forever, který má svou zářivou budoucnost před sebou. Toto spojení bude velice kvalitní jak po stránce pracovní, tak i s pohledu
exteriéru. Oba dva jsou tipově podobní, hned si padli do oka a pevně doufáme, že toto unikátní
spojení bude sklízet za dva měsíce svůj úspěch.Sami začala hárat, krytí by mělo proběhnout v červnu 2010 a pokud proběhne vše podle plánu,
štěňátka by se měla narodit v srpnu 2010.
Více informací o vrhu ALWAYS BE najdete v sekci plánovaná spojení.

  X  Přesně na den dětí oslavila naše Sami "Blue Bell Beauty From Czech" již svoje 4. narozeniny.
Přejeme naší holčičce vše nej do dalších let :o)Druhý květnový víkend jsme odjeli do jižních Čech a účastnili jsme se 2-denní speciální výstavy v Českých Budejovicích pod potronací KCHLS. Opět se tato výstava neobešla bez problému a místo avizovaných dvou krucích pro goldeny, byl nakonec pouze jeden. V sobotu posuzovala irská rozhodčí J. Glynn a naše Mia od ní získala v třídě mladých ocenění Výborná. V neděli jsme získali od anglické rozhodčí K. Crosbie známku Velmi dobrá. Děkujeme naší kamarádce a handlerce Nikče, která nám naprosto profesionálně vystavila naší princeznu. Po výstavě jsme si udělali výlet na Hlubokou, kde jsme nafotili krásné fotečky.Přesně na prvního máje se konala v Praze Mezinárodní výstava psů s nominací na Crufts. Čekali jsme, že úroveň rozhodčích bude tomu odpovídat a že se ČMKU postará o kvalitu posuzujících, kteří zde budou. Opak byl ale pravdou. Mohu pouze mluvit za "náš kruh - kruh goldenů". To co se dělo, jsem snad ještě nikde neviděla, ani nezažila. Pan Pasák posuzoval všechny goldeny doslova jako z rychlíku. Některé nenechal ani proběhnou, u některých udělal vyjímku, ale neviděla jsem, že by komukoliv kontroloval zkus, že by si pozuzované důkladně prohlédl a u psů nekontroval ani varlata. Strohé posudky diktoval od stolu a dotyčné pozuval doslova z dálky. A pokud zrovna nevěděl, přišel se poradit s dotyčnými, kteří zrovna stáli u kruhu a pozorovali dění v něm. A myslím, že nejen já, ale mnozí z nás, kteří tam byli, tohle prostě nedokázali pochopit. Pokud pan rozhodčí neví, jak má goldeny pozuvat, asi by měl posuzovat jinde. Na této výstavě byla přítomna část mé rodiny a i ta nedokázala pochopit, co se to vlastně děje. Ale i tito laici dokázali pochopit, že takto se na výstavě posuzovat nemá. A jak jsme nakonec dopadli? Ani nevím, jestli dobře nebo špatně dle způsobu posuzování... Naše Mia získala ve třídě mladých známku Velmi dobrá a důvodem bylo to, že je teprve ve vývinu. Opravdu nevím, co pan rozhodčí v této třídě čekal... ale to asi ví jen on sám. Přesto gratulujeme naší kamarádce Milce z CHS Astral Sky & Goldy Forever k výsledkům a hlavně úžasné showmance Auře "Adora z Tvaroženských hájů", která si právě na této výstavě dokončila Veterán champion Česka ! Auínko, gratulujeme, jsi skvělá! Výstavní sobota pro nás nebyla velkým nadšením, zato neděle byla jiná. Naše kamarádka Žaneta získala ve třídě mladých se svou fenkou Amálkou "Indy Bona Z Hrdlořez" ocenění V1 CAJC. Moc oběma gratulujeme.Víkend 23.-24.4. jsem strávila i s holkama u naší kamarádky a chovatelky Žanety s CHS Ligoretto
v krásném prostředí Lipenské přehrady. Jelikož se v nedalekých Českých Budejovicích konala Mezinárodní výstava psů, tak jsme se tam vypravili jak v sobotu, tak i v neděli. V sobotu jsme jeli fandit naší psí kamarádce Meggie "Idylka od Emy Destinové", která se vystavola ve třídě otevřené a získala krásné ocenění Výborná. Naše Sami se opět projevila jako veliká milovnice dětí a s Vítkem, mladou nadějí českého handlingu, vytvořili krásný pár :o) Abych pravdu řekla, neměli jsme ani moc času zaskočit ke kruhu s goldeny. A podle ohlasu na posuzování p. Kašpara jsem asi o moc nepřišla. V neděli jsme dorazili na výstaviště hned ráno, abychom podpořili mladou naději plemene Cane Corso, fenku naší kamarádky - Amálku "Indy Bona Z Hrdlořez", která si vyběhala ve třídě mladých ocenění Výborná 2. Musím říct, že už dlouho jsem si tak neužila volný víkend jako právě tento. Holky si dosytosti zaplavali jak v Lipenské přehradě, tak ve vodách nedalé Hluboké nad Vltavou. Já jsem si zatím užila sobotního grilování. Chtěla bych tímto poděkovat Žanetě a celé její rodině, za tak krásný pobyt u nich doma. Děkuji!

    

                  

Dne 10.4.2010 naše Sami úšpěšně složila s plným počtem bodů canisterapeutické zkoušky, které se konali v Třemošné u Plzně pod patronátem organizace Pomocné tlapky. Naše Saminka během zkoušek předvedla svou velkou lásku k lidem, svůj klidný nadhled ke všem rušivým posnětům a jak řekl člen komise: "Ona to v sobě má!" Jsme na naší slečnu právěm hrdí.Poslední březnový víkend jsme strávili ve společnosti přátel v Kladně a podnikli jsme několik výletů.
V sobotu jsme si udělali výlet do nedalekého památníku v Lidicích. Počasí oproti pátku nebylo zrovna příznivé, i tak to byla velice příjemná procházka. I když historie a osud tohoto místa není zrovna veselá...Už jsme tomu skoro nevěřili, ale nakonec jsme se dočkali... jaro je konečně tady. Venku je nádherně
a jak Sami, tak i Mia si plně užívají krásného počasí stejně jako my :o)

    

Výborná zpráva k nám dorazila z domovské stanice naší Sami. 11.3.2010 se narodila v chovatelské stanici Beauty from Czech štěňátka flat-coated retrieverů a to 6 krásných kluků a 6 sladkých holčiček. Všem štěňátkům přejeme jen to nejlepší do nového života a mamince Abe hodně trpělivosti s malými čertíky. Pokud vás tato zpráva zaujala a chtěli byste vědět více, neváhejte a navštivte webové stránky.

         

První březnový víkend jsme strávili v blízkosti Vysočiny. Pojali jsme ho výcvikově, neboť počasí nám více než přálo. Podle mého názory si holky tyto dny dosytosti užily. Hlavně naše Sami se činila a svoje velké vlohy a nadšení pro práci ani tentokrát v sobě nezapřela. Ale abych nekřivdila ani naší druhé slečně, musím říct, že Mia si na svých mladý věk vedla více než skvěle! Tady se můžete podívat na pár snímků, které jsme pořídili během výcviku. Velký dík patří mému rodině, která mi během výcviku pomáhala.

    

Byly přidány nové fotografie našich zlatíček. Více v sekci Fotogalerie.Po dlouhém zvažování pro a proti, jsem se nakonec rozhodla, že se zúčastníme výstavy CACIB East Cup, která se konala 20.2.2010 v Prešově. Cesta z Prahy byla nejen dlouhá, ale také velmi nesnasná. Počasí nám, jako je to u nás již obvyklé, moc nepřálo, ale i tak, jsem dojeli na místo podle plánu. Na tuto výstavu bylo přihlášeno podstatně méně goldenů, než jsem z ostatních výstav zvyklá, takže se v našem kruhu před námi posuzovala i jiná plemena. Od zahraničního rozhodčího (L. Catalan) jsem si mimo jiné slibovala hlavně kvalitní posuzování a profesionální přístup. Velkým zklamáním bylo pro mě hlavně velmi neosobní chování, které pan rozhodčí v kruhu předváděl. Každopádně naše Mia získala v třídě mladých Výborná 4. Děkujeme kamarádce Milce za profesionální vystavení naší mladé naděje ;o)

    

Dnes, 17.2.2O1O, je to právě jeden rok, co se nám až v dalekých španělských horách narodila
naše Mia - Eres Mia del Atrapasuenos. Přejeme naší princezně společně se Saminkou pevné zdravíčko, štěstíčko, hodně lumpáren a v neposlední řadě úspěchy, jak na poli výstavním, tak i pracovním. A do budoucna hlavně hodně dalších šťastných a spokojených let. To samé bychom chtěli popřát všem vrhovým sourozencům naší oslavenkyně. Nemalé poděkování posíláme Judith a Leandrovi do Španělska, kteří nám dali to nejúžasnější zlatíčko, které jsme si mohli přát.
Muchas Gracias

  

První únorový víkend jsme odjeli s našimi zlatíčky na DUO CACIB do Brna. A ukázalo se, že to nebyla pro nás příliš úspěšná výstava. Naše Mia získala v obou dnech ve velmi silně obsazené třídě mladých známku Velmi dobrá. A jak mi řekly moje kamarádky a zkušené chovatelky v jedné osobě - naše slečna je ještě hodně mladá a jen si dává na čas se svým dospíváním. "Milko, Lenko: díky za podporu!" :o) Ale i tak jsme si výstavu užili, hlavně díky podpoře známých a kamarádů, kteří nás přišli podpořit. A všem známým, kteří slavili větší úspěch než my, vzkazujeme: "Blahopřejeme, zasloužíte si to!"

  

Předposlední lednový víkend jsme strávili v horské oblasti Krušných hor poblíž Klínovce. Letošní zima je doslova Ladovská a tak jsme si těchto pár dní i přes velký mráz dokázali užít jak se jen dalo :o)
Na zpáteční cestě domů, do Prahy, jsme si udělali menší výlet do Karlových Varů, kde jsme si prošli kolonádu a "našli" i proslulý léčivý karlovarský pramen.

  

Je tu leden a v Praze i okolí je sněhu jako už dlouho nebylo. Naše holky si tak užívají plně bílé zimní radovánky :o) Důkazem toho jsou nové fotky z dnešní procházky ve fotogalerii.

  

Začal nový rok a s ním i nová výstavní sezóna. Jako již tradičně začala začátkem ledna Národní výstavou v Olomouci. Ještě nikdy jsme se této výstavy neúčastnili, ale příslib zahraniční rozhodčí nás předvědčil (a podle účasti nejspíš nejen nás), abychom tentokrát přijeli. Jaké pak bylo překvapení, když krátce před výstavou organizátoři změnili rozhodčí na tuzemského právě u nás, goldenů. Tušit toto už z výstavních propozic, nikam bychom nejeli a myslím, že bychom o nic nepřišli, ale zpět k výstavě. Příprava na ní by se dala nazvat doslova "bojové manévry", jako by nás samo počasí chtělo před něčím varovat. Příslib víkendové sněžení nás přesvědčila, že si při cestě do Olomouce uděláme přestávku a přespíme u našich přátel na Moravě v chovatelské stanici Astral Sky & Goldy Forever. Naplánováno jsme to měli vcelku dobře, ale ucpaná dálnice nám vcelku zkomplikovala náš plán. I tak jsme vše zvládli bez nehody a v sobotu i s kamarády dorazili do Olomouce. Místa bylo málo, kruhy byly malé a co říct k posuzování paní rozhodčí? Byla jsem nemile překvapena stylem jakým posuzovala i když chápu, že někdo na to může mít i jiný názor. A jak jsem nakonec dopadli? Naše princezna Mia byla v početné třídě mladých Výborná a naše zlatíčko Sami v třídě pracovní Velmi dobrá. Nemalý dík samozřejmě patří kamarádce Milce, která bravurně a profesionálně vystavila naše zlatíčka.Až z dalekého Španělska k nám přišla úžasná zpráva. V chovatelské stanici Huaorani se 8.1.2010 narodila Maggie (poloviční sestra naší Mia) štěňátka. Přejeme nejen malým zlaťáčkům pevné zdraví a úspěšný start do nového života, ale i mamince Maggie hodně trpělivost s jejími malými neposedy :o)

Na konci roku jsem se vydala i s holkama ke kamarádce na Moravu. V plánu jsme měly mimo jiné nafotit nějaké momentky a postoje našich zlatíček. To se nám nakonec i povedlo, a to i přes nepřízeň počasí a tvrdohlavosti našich modelů :o) Ale abych pravdu řekla, náročné to rozhodně bylo :o) Před odjezdem domů, jsme ještě stihly zavítat do Brna, kde jsme si s kamarádkou Ivou udělaly krásné odpoledne.

  NAHORUWebmaster: Ixi & Touch Of Heaven
Copyright © Touch Of Heaven